ПУРОЛІТ

Калій приймає участь в регуляції кислотно – лужної рівноваги крові, водного балансу міжклітинної і  внутрішньоклітинної рідини, водно-сольового балансу, осмотичного тиску.

  • Калій забезпечує створення мембранного потенціалу, необхідного для скорочення скелетних та серцевого м’язів, приймає участь в передачі нервових імпульсів, в нервовій регуляції серцевих скорочень.
  • Активує роботу деяких ферментів, вуглеводний і білковий обмін.
  • Є необхідним для синтезу білка, перетворення глюкози в глікоген, видільної
    функції нирок.
  • Покращує діяльність (перистальтику) кишківника [1-2]

Гіперкаліємія – це збільшення концентрації іонів калію в крові людини вище рівня 5,5 ммоль/л (норма 3,5-5,5 ммоль/л), є поширеною клінічною проблемою, найчастіше є результатом порушення екскреції калію із сечею
при гострій або хронічній хворобі нирок (ГХН, ХХН).

Гіперкаліємія класифікується за рівнем сироваткового калію (K+ ):

  • м’яка – 5,5-6,5 ммоль/л
  • помірна – 6,5-7,5 ммоль/л
  • важка >7,5 ммоль/л.

Частота гіперкаліємії у загальній популяції невелика та становить 2,6-3,2%, в той час як у хворих зі зниженою швидкістю клубочкової фільтрації (ШКФ) частота розвитку гіперкаліємії істотно збільшується.

Катіонообміна смола ПУРОЛІТ (полістирен сульфонат натрію) обмінює в шлунково-кишковому тракті калій на натрій: 1 г препарату зв’язує 1 ммоль калію, в результаті вивільняється 2-3 ммоль натрію.

Дія настає через 1-2 год і триває 4-6 годин. Концентрація калію в плазмі знижується на 0,5-1 ммоль/л.

ПУРОЛІТ (Полістірол сульфонат натрію) можна вводити у вигляді клізми

ПУРОЛІТ може призначатися при помірно- важкій гіперкаліємії, а також при хронічній гіперкаліємії легкого та середнього ступеня.

ПУРОЛІТ можна купити у м. Львів:
ТзОВ “Аптека №49”, м. Львів, вул. Личаківська 57.